OPIS TRAS

Uczestnicy zlotu, w zależności od osobistych preferencji i posiadanego modelu Mitsubishi, mogą wybierać spośród trzech rodzajów tras:

Trasa turystyczna

Trasa turystyczna została wytyczona na utwardzonej nawierzchni. Uczestnicy rywalizują na zasadach rajdu turystycznego i poruszają się według książki drogowej. Cała załoga wykonuje zadania logiczne i sprawnościowe. Do klasyfikacji nie liczy się czas przejazdu trasy, tylko punkty zdobyte na poszczególnych zadaniach. W programie również zwiedzanie interesujących obiektów i wyszukiwanie fotopunktów. Trasę można pokonać dowolnym modelem Mitsubishi, typ nadwozia czy rodzaj napędu nie mają wpływu na punktację. Długość trasy to ok. 100 km.

Trasa terenowo - turystyczna

Trasa terenowo-turystyczna polecana jest wszystkim właścicielom SUV-ów Mitsubishi ASX, Outlander z napędem 4WD i seryjnych aut terenowych Mitsubishi takich jak Pajero, Pajero Sport i L200. Wytyczono ją na twardych asfaltach i luźnych nawierzchniach takich, jak szutry i piachy. Załogi rywalizują na zasadach rajdu turystycznego. Zwiedzają lokalne zabytki, odnajdują fotopunkty. Trasa prowadzi według książki drogowej i umożliwia uczestnikom sprawdzenie swych sił na lekkich próbach terenowych (poszukiwanie fotołapek) oraz w jeździe precyzyjnej z kontrolą czasu. Na całą załogę czekają zadania logiczne i sprawnościowe. Do pokonania trasy nie jest wymagane żadne terenowe dodatkowe wyposażenie, wystarczy tylko napęd 4x4. Długość trasy to ok. 100 km.

Trasa terenowa

Trasa terenowa polecana jest szczególnie użytkownikom terenowych modeli Mitsubishi, z lekkimi modyfikacjami, takich jak Pajero, Pajero Sport i L200. Do pokonania prób terenowych zalecane jest dodatkowe wyposażenie takie, jak opony typu A/T, osłony podwozia, być może przyda się wyciągarka. Wymagany sprawny napęd 4x4. Próby terenowe wytyczono na luźnych nawierzchniach takich, jak szutry i piachy. Załogi rywalizują na zasadach rajdu terenowego zbierając pieczątki. Nie wykluczamy rywalizacji na szybkościowych próbach terenowych (trial) z pomiarem czasu. Załogi dodatkowo odnajdują fotopunkty na „dojazdówkach”. Trasa pomiędzy próbami terenowymi prowadzi według książki drogowej, drogami o różnej nawierzchni. Długość trasy to ok. 100km.

PARTNERZY